Co warto wiedzieć przed zakupem Golden retrievera

Rzeczy są wieloaspektowe. Ludzie widzą nie tylko dobrą stronę. Wychowywanie zwierząt jest takie samo. Miło widzieć szczeniaka. Zanim zdecydujemy się je pielęgnować, powinniśmy je poznać pod każdym względem. Oprócz ich uroczej strony, powinniśmy również zawczasu uchwycić ich niedociągnięcia i zrozumieć odpowiednią metodę karmienia, aby zostać wykwalifikowanym pracownikiem sprzątającym psie odchody.

Golden Retriever zawsze był popularną rasą psów. Wszyscy znają jej zalety, ale Golden Retriever nie jest pluszowym misiem, a żywym zwierzęciem. Ma również wiele wad. Przyszli opiekunowie muszą o tym wiedzieć.

Szczeniak jest jak dziecko

Od kiedy po raz pierwszy nauczy się chodzić i biegać, aż do wieku dwóch lub trzech lat, jest to złoty okres golden retrieverów. Na niebie i na ziemi nie ma nikogo, z kim można by walczyć, a mały Golden jest do tego skory. Kiedy chcę się bawić, może udekorować dom i zmienić go na dom bakterii. Taka jest jego natura, a opiekun od łopaty zbiera kupy i nie może skarcić takiego malucha. Pozostaje żmudny trening, na który trzeba mieć chęci i czas, a nie rzadko środki.

To wtedy, gdy sami chcą się dobrze bawić. Zakładając, że są zbyt zmęczone lub niechętne do zabawy, położą się na ziemi i wyruszą w trasę, która nie będzie się ruszać, nawet jeśli nie będą poruszani, mogą tylko z nimi chodzić, ale to nie jest długoterminowa plan.

Goldeny mają tendencje do nadwagi

Golden Retriever i Labrador Retriever są smakoszami wśród psów. Bardzo dobrze jedzą i łatwo przybierają na wadze. Nie zbierają rzeczy. Golden Retrievery uwielbiają jeść to, co można lub nie można zjeść. Kiedy nie zwrócisz uwagi, sznurowadła i obcasy mogą zostać przygryzione i zjedzone.

Ten atrybut żywieniowy jest wpisany w ich genetykę i nie można go zmienić przez zmianę bazy, ale opiekuna można wyszkolić i wykształcić. Chociaż golden retrievery jedzą, są mądre i posłuszne, a trening nie jest bardzo trudny, więc konieczne jest, aby golden retrievery opierały się treningowi jedzenia.

Sierść będzie wszędzie

Golden retriever ma długie, gładkie włosy, ale nie wiadomo, kiedy wypadły. Nawet jeśli nie jest to okres letniej i jesiennej zmiany włosów, to po czesaniu nadal pozostaje wiele włosów. To jest niemożliwe. Jako właściciel psa musisz przyzwyczaić się do włosów latających po domu i częstego ich czyszczenia.

Goldeny uwielbiają błoto

Golden Retriever to retrievery. Zgodnie z podziałem odpowiedzialności psy myśliwskie dzielą się na psy wyżłów, psy kucające, psy latające i psy myśliwskie. Golden retriever starają się znaleźć zniszczoną zdobycz dla swoich panów. Ponieważ miejsce produkcji i pracy musi być, golden retriever przyniesie wiele ptaków wodnych, więc golden retriever jest hodowany jako bardzo dobry pies pływający, czyli labrador.

Chociaż Golden Retrievery nie muszą już polować, są dobre w pływaniu i uwielbiają bawić się wodą, tej cechy nie można zmienić. Miłość do zabawy z wodą nie jest wadą, ale to hobby może powodować wiele bólów głowy związanych z zachowaniem osobistym, takim jak skakanie w kałuże na poboczu drogi czy tarzanie się w błocie i dobrze się wtedy bawią.

Choć to wada Golden Retrievera, to nie jest nie do zniesienia, nie mówiąc już o tym, że lubi się bawić i żuć różne rzeczy, to stan, który mają wszystkie szczenięta. Dla porównania golden retriever wciąż ma wiele zalet, więc jest tak ciepło przyjmowany przez wszystkich.

Dodaj komentarz